Hopefuls results 1-19-19

DUAL COURSE RACE 1/19/2019 Page 1

Pl Bib Class Team Name Red Blue Result

________________________________________________________________________________

1 27 U10 Groms Lucy Robinson 24.98 (4) 24.07 (1) 49.05 (1)

2 14 U10 Floss Avery Waters 24.86 (3) 24.20 (2) 49.06 (2)

3 49 U12 Gnarl Rory Boyce 24.71 (2) 24.43 (3) 49.14 (3)

4 62 U12 Doubl Caitlin Gillooly 24.60 (1) 24.59 (4) 49.19 (4)

5 40 U12 Omeko Jane Jagatic 25.84 (5) 25.25 (5) 51.09 (5)

6 61 U10 Doubl Gwen Doughney 26.42 (7) 25.53 (6) 51.95 (6)

7 37 U12 Omeko Emma Sak 26.10 (6) 25.97 (7) 52.07 (7)

8 71 U10 Doubl Paige Waters 26.92 (8) 26.25 (9) 53.17 (8)

9 57 U12 Gnarl Kiley Weafer 27.07 (10) 26.38 (10) 53.45 (9)

10 31 U10 Groms Reese Burns 28.39 (18) 26.01 (8) 54.40 (10)

11 55 U10 Gnarl Lila Pisani 27.12 (11) 27.42 (12) 54.54 (11)

12 29 U8 Groms Kayla Stone 27.21 (13) 27.44 (14) 54.65 (12)

13 77 U8 Mount Georgia Wheeple 27.69 (14) 27.25 (11) 54.94 (13)

14 53 U12 Gnarl Ally Marshall 27.13 (12) 27.91 (17) 55.04 (14)

15 16 U10 Floss Elle Demers 26.98 (9) 28.60 (22) 55.58 (15)

16 41 U10 Floss Sidney Ogilvie 27.69 (14) 28.01 (19) 55.70 (16)

17 59 U12 Gnarl Kate Kenworthy 28.26 (17) 27.61 (15) 55.87 (17)

18 15 U12 Floss Grace Bennett 28.23 (16) 27.96 (18) 56.19 (18)

19 12 U10 Floss Penelope Mahajan 28.88 (20) 27.42 (12) 56.30 (19)

20 74 U12 Mount Estella Morris 28.42 (19) 27.88 (16) 56.30 (19)

21 25 U8 Groms Cate Vincent 28.95 (21) 28.06 (20) 57.01 (21)

22 81 U12 Mount Emily Magrail 29.08 (22) 28.56 (21) 57.64 (22)

23 26 U10 Groms Ella Williams 29.78 (23) 29.28 (24) 59.06 (23)

24 88 U10 Mount Lily Peck 29.80 (24) 29.33 (25) 59.13 (24)

25 39 U12 Omeko Jillian Jagatic 29.80 (24) 29.54 (26) 59.34 (25)

26 32 U10 Groms Clemmie Whittle 30.55 (27) 30.32 (27) 1:00.87 (26)

27 24 U10 Groms Maren McCaughey 30.18 (26) 31.00 (30) 1:01.18 (27)

28 33 U8 Groms Lucia Firssord 32.90 (32) 28.88 (23) 1:01.78 (28)

29 89 U10 Right Lia Kenworthy 31.41 (30) 30.74 (28) 1:02.15 (29)

30 9 U8 Right Laurel Williams 31.75 (31) 30.98 (29) 1:02.73 (30)

31 13 U10 Floss Violet Morira 30.61 (28) 32.43 (31) 1:03.04 (31)

32 1 U10 Right Ava Butler 33.18 (33) 34.31 (32) 1:07.49 (32)

33 10 U8 Floss Siena Hunter 35.89 (34) 35.27 (33) 1:11.16 (33)

34 86 U8 Right Suki Edwards 31.14 (29) DNF

________________________________________________________________________________

Ski Club Software from www.SplitSecond.com 1/19/2019 10:50:40 AM

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ NEW PAGE ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

DUAL COURSE RACE 1/19/2019 Page 1

Pl Bib Class Team Name Red Blue Result

________________________________________________________________________________

1 43 U12 Omeko Hugo Sutton 23.70 (1) 22.99 (1) 46.69 (1)

2 73 U12 Mount Evan Waters 24.02 (2) 23.64 (2) 47.66 (2)

3 66 U12 Doubl Will Miller 24.38 (3) 24.08 (4) 48.46 (3)

4 5 U10 Right Landon McClements 25.02 (6) 23.86 (3) 48.88 (4)

5 51 U12 Gnarl Caleb Kohn 24.79 (4) 24.54 (5) 49.33 (5)

6 78 U10 Mount Sam Vincent 24.82 (5) 24.60 (6) 49.42 (6)

7 35 U12 Omeko Jack Burns 25.11 (7) 24.73 (7) 49.84 (7)

8 23 U12 Floss Matthew Streck 25.69 (12) 24.76 (9) 50.45 (8)

9 45 U12 Gnarl Owen Anderson 25.26 (8) 25.47 (15) 50.73 (9)

10 84 U12 Omeko Colin Doughney 25.49 (9) 25.32 (12) 50.81 (10)

11 72 U10 Doubl Ryen Waters 25.51 (10) 25.31 (11) 50.82 (11)

12 69 U12 Doubl Tyler Stone 25.55 (11) 25.37 (14) 50.92 (12)

13 36 U12 Omeko Owen Burns 26.22 (17) 24.73 (7) 50.95 (13)

14 60 U12 Doubl David Craig 26.18 (16) 25.08 (10) 51.26 (14)

15 22 U10 Floss Taeon Kang 26.13 (15) 25.34 (13) 51.47 (15)

16 63 U10 Doubl Max Herzog 25.76 (13) 25.78 (16) 51.54 (16)

17 76 U12 Mount Matthew Luca 25.90 (14) 25.97 (18) 51.87 (17)

18 44 U12 Omeko Thaddeus Whittle 26.35 (19) 25.81 (17) 52.16 (18)

19 83 U12 Gnarl Seamus Dineen 26.30 (18) 26.55 (24) 52.85 (19)

20 28 U12 Groms Will Pacinda 26.84 (22) 26.42 (21) 53.26 (20)

21 67 U12 Doubl Ben Perman 26.97 (24) 26.39 (19) 53.36 (21)

22 19 U8 Floss Colin McCaughey 27.14 (25) 26.42 (21) 53.56 (22)

23 38 U12 Omeko Grady Sak 26.76 (21) 26.82 (25) 53.58 (23)

24 68 U10 Doubl Gavin Peterson 26.96 (23) 26.83 (26) 53.79 (24)

25 17 U8 Floss Parker Boltaro 27.57 (27) 26.40 (20) 53.97 (25)

26 30 U10 Groms Cooper Ryan 28.02 (30) 26.52 (23) 54.54 (26)

27 52 U10 Gnarl Ben Korzenko 27.43 (26) 27.27 (28) 54.70 (27)

28 65 U10 Doubl Max Lanzarone 27.99 (29) 27.25 (27) 55.24 (28)

29 85 U10 Floss Tristan Frissora 27.84 (28) 27.53 (30) 55.37 (29)

30 6 U10 Right JT Munch 29.36 (32) 27.48 (29) 56.84 (30)

31 90 U10 Gnarl Theodore Stien 28.43 (31) 29.01 (33) 57.44 (31)

32 58 U10 Gnarl Elio Kohn 29.61 (33) 28.73 (31) 58.34 (32)

33 18 U10 Floss Cole Spenlinhauer 29.89 (34) 28.95 (32) 58.84 (33)

34 3 U8 Right Gunnar Keane 29.99 (35) 29.94 (34) 59.93 (34)

35 87 U8 Right Griffin Yurkerwich 30.87 (36) 30.72 (37) 1:01.59 (35)

36 20 U8 Floss Luke Gibertoni 31.50 (37) 30.36 (35) 1:01.86 (36)

37 21 U10 Floss Gabe Knox 32.00 (38) 30.47 (36) 1:02.47 (37)

38 54 U12 Gnarl Brayden Piazza 26.47 (20) 36.88 (38) 1:03.35 (38)

________________________________________________________________________________

Ski Club Software from www.SplitSecond.com 1/19/2019 10:49:46 AM

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ NEW PAGE ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

AlpineJulia BurtonHopefuls